Czy istnieje połykalny preparat fluorowy?

Byłam na zabiegu higienizacji zębów i miałam wykonaną fluoryzację. Higienistka pomazała mi zęby kwaśnym płynem (fluor?) i odradziła jedzenie i picie przez 2 godziny ALE nie kazała wypłukać tego kwasu z ust, powiedziała wręcz, że mam normalnie połykać ślinę i się nie przejmować. Nie mam uczulenia na fluor ale wydaje mi się , że spożycie jest conajmniej niewskazane. Czy spotkalisię państwo z połykalnym preparatem fluorowym? Nawet na pastach do zębów jest napisane żeby tego nie robić. Proszę o opin

Witam,

Po zabiegu fluoryzacji niewskazane jest płukanie, picie i jedzenie przez około 30 minut. Połykanie śliny po zabiegu fluoryzacji niczym nie grozi, stężenie fluoru w preparatach dopuszczonych do użytku profesjonalnego w gabinecie stomatologicznym jest dobrane optymalnie. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski