Czy istnieje specjalista trenująca głos i mimikę twarzy?

Mam pytanie czy istnieje specjalista, osoba trenująca głos i mimikę twarzy? Wiem, ze w pracy nad glosem mozna sie zwrocic do trenera glosu lub logopedy, ale co z mimiką? Byłabym zainteresowana specjalistą, który by mi pomogl uksztaltowac lepiej swój glos a przy tym popracować nad mimiką twarzy. Mam problemy zarówno z glosem jak i z wyrażaniem emocji poprzez mimike. Chcialabym nad tym popracować. Nie ma to związku z moją pewnoscia siebie, ale po prostu brzydko i dziwnie mi to wychodzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku pomocni bez wątpienia okazaliby się trenerzy personalni lub trenerzy komunikacji niewerbalnej. Listę takich osób z okolicy w której Pani mieszka bez wątpienia znajdzie Pani poprzez wyszukiwarkę internetową.

Witam

Logopedia to szeroka dziedzina wiedzy a kwestia dykcji oraz ekspresji zajmuje się logopedia artystyczna. Proszę więc szukać specjalisty z tej dziedziny.
Można skontaktować się z logopedami z Pani rejonu i zapytać czy zajmują się ta problematyka.
Warto też szukać takich osób w ośrodkach kultury, teatrach, w radio ponieważ często te instytucje korzystają z pomocy logopedy artystycznego.

Pozdrawiam Joanna Galczynska-Adamiak
Www.centrum-logopedyczne.pl