Czy jednorazowe użycie maseczki do twarzy, która ma w składzie wyciągi z alg może w jakikolwiek wpłynąć na tarczycę lub poziom jodu?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy jednorazowe użycie maseczki do twarzy, która ma w składzie wyciągi z alg może w jakikolwiek wpłynąć na tarczycę lub poziom jodu w organizmie. Mam lekką niedoczynność tarczycy i zostałam skierowana na dalsze badania, żeby m.in. wykluczyć chorobę Hashimoto. Nie wiedziałam, że kosmetyk zawiera algi, stąd moje obawy. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to mało prawdopodobne i raczej maseczka z algami nie wpłynie na Pani wyniki badań.