Czy jeśli biorę tabletki wynik testu może być niewiarygodny?

Witam. Od dłuższego czasu biorę A***- tabletki antykoncepcyjne. Są to tabletki, przy których nie robi się przerwy, bierze się je codziennie, i od czasu do czasu występuje plamienie. Był czas, kiedy zapomniałam wziąć tabletki, było to ponad 2 miesiące temu. Ostatnie plamienie miałam jakieś 2 tygodnie temu. Odczuwam jednak pewne oznaki, które mnie niepokoją. Przez cały czas czuję, jakbym miała wzdęty brzuch, bóle brzucha, zawroty głowy, odrzuca mnie od papierosów. Około 3 tygodnie temu zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywnie, ale przez cały czas mam takie dziwne przeczucie, jakbym była w ciąży i prześladuje mnie to w snach. Jakie jest prawdopodobieństwo, że moje przypuszczenia są możliwe? Proszę o odpowiedź. Ola

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Żadne tabletki antykoncepcyjne nie mają wpływu na wynik testu ciążowego.
Zasada działania testu ciążowego polega na wykryciu gonadotropiny kosmówkowej, hormonu popularnie zwanego betaHCG, produkowanego przez łożysko.

Jeżeli jednak masz dalsze wątpliwości, sugerowałabym wykonywanie testu ciążowego raz jeszcze, w kilku dniowym odstępie, a dla całkowitej pewności możesz wykonać oznaczenie stężenia wyżej wspomnianego hormonu w krwi. Jego skuteczność jest 100%. Badanie to możesz wykonać w prawie każdej przychodni.

Pozdrawiam.