Czy jest jakaś dobra maść na rozstępy?

Witam. Mam 18 lat, mężczyzna, jakiś czas temu w krotkim czasie sporo mi sie przytyło, zrobiły mi sie ze cztery rozstępy na brzuchu jakies 5/8cm długości sa fioletowe i nie wydają mi się głębokie czy jest może jakąś dobra maść ktora je w jakims stopniu zlikwiduje dopóki są świeże. Dodam ze w ciagu miesiaca zruciłem juz 4 kg.

Dzień dobry,
powstałych już rozstępów raczej nie zlikwiduje maść, czy też krem. W takim przypadku można rozważyć wykonanie zabiegów mających za zadanie przebudowę skóry z rozstępami. W tym przypadku najczęściej wykorzystywany jest ablacyjny laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa Dermapen. Dobór odpowiedniej terapii uzależniony jest od stopnia zaawansowania problemu. W celu uelastycznienia skóry jako terapia podtrzymująca podczas redukcji masy ciała można rozważyć wykorzystanie technologii fali radiowej. Decyzję o rodzaju ewentualnej terapii, zaleceniach przed i pozabiegowych, a także możliwych do osiągnięcia efektach najlepiej przedyskutować ze specjalistą podczas osobistej konsultacji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.