Czy jest jednak ryzyko ciąży?

Witam moje pytanie brzmi czy jest ryzyko ciąży… Więc w dzień owulacji doszło między mną a partnerką do współżycia do którego oczywiście użyłem prezerwatywy,gdy dochodziło do wytrysku wyciągałem swojego członka na zewnątrz i wtedy doszło do wytrysku odrazu po wyciągnięciu,gdy ściągałem prezerwatywę poczułem ze prezerwatywa jest w jednym miejscu mokra(w miejscu zbiorniczka i trochę wyżej) sprawdzałem prezerwatywę 3 razy i nie okazała się pęknięta więc czy mogła być to wydzielina mojej partnerki czy jeden sperma wydostała się z prezerwatywy ? Bardzo się stresuje ze będzie w ciąży…z góry dziękuje za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 19 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Jeśli nie było pęknięcia to nie mogło dojść do wydostania się preejakulatu i ejakulatu z prezerwatywy,więc prawdopodobieństwo ciąży jest niskie.

Tym bardziej,że do ejakulacji doszło już po wyjęciu członka z pochwy.

Na prezerwatywie mogła być wydzielina Pana dziewczyny.

Ale proszę pamiętać,że nawet dobrze użyte prezerwatywy nie dają 100% pewności. Skuteczność jest na poziomie 98%.

Jeśli ma Pan dalej wątpliwość,co do skuteczności zastosowanej metody zawsze można zażyć tabletki typu Ellaone.

Jeśli ma Pan więcej pytań zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety na podstawie samego opisu trudno jest ocenić, czy doszło do zapłodnienia w tej sytuacji. Jeżeli podejrzewa Pan, że w wyniku zbliżenia mogło dojść do kontaktu spermy z drogami rodnymi partnerki warto dla pewności wykonać test ciążowy. Wśród testów dostępnych na rynku można wyróżnić paskowe, strumieniowe czy kasetkowe. Aby jego wynik był wiarygodny, najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Zbyt wczesne zrobienie testu może bowiem zafałszować wynik. Poza domowymi testami dostępnymi w aptekach czy drogeriach, inną opcją jest też wykonanie testu z krwi w laboratorium. Tzw. badanie stężenia hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, pozwala szybko ocenić, czy rzeczywiście doszło do zapłodnienia.

Chociaż prezerwatywy są łatwą w użyciu i skuteczną formą antykoncepcji, która przy okazji chroni przed różnymi chorobami, na przyszłość poza nią warto rozważyć także stosowanie innych dodatkowych form zabezpieczenia przed ciążą np. tabletek antykoncepcyjnych. W tym celu pana partnerka powinna skontaktować się z ginekologiem, który oceni jej stan zdrowia i w oparciu o szczegółowy wywiad oraz ewentualne dodatkowe badania pomoże w wyborze odpowiedniej metody. Więcej o różnych formach zabezpieczenia podczas stosunku piszemy w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do zapoznania się z nim:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wybierz-metode-dla-ciebie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.