Czy jest możliwe, aby to kręgosłup powodował takie objawy?

Dzień dobry, Mam 29 lat, 190 cm wzrostu. Od 2 miesięcy funkcjonuję w swerze powracającego stresu i mam pracę siedzącą. Od około czterech dni czuję ucisk w klatce piersiowej, mniej więcej na środku klatki, dwukrotnie po silniejszym bólu (kłucie przez kilka sekund) w klatce pojawił się skok tętna i ciśnienia, zauważyłem też, że po energicznym ruchu ucisk w mostku się nasila. Przed tymi sytuacjami miałem bóle klatki, które się przemieszczały. Dodatkowo od około dwóch tygodni delikatnie szumi mi w uszach (w sposób ciągły, intensywność 3/10, jeżeli 5 uniemożliwiałoby zasypianie). Lekarz którego odwiedziłem stwierdził, że to najpewniej od kręgosłupa. Czy jest taka możliwość, żeby kręgosłup powodował takie objawy? Ciśnienie mierzę na codzień i oscyluje w granicach 125/85.

Kręgosłup może faktycznie dawać wiele objawów. Jeśli jednak od jakiegoś czasu też pojawia się przewlekły stres mogą to być nerwobóle- objawy somatyczne stresu. Jak pan sobie z tym stresem radzi? Czy tłumi pan emocje? Jeśli tak, to te emocje kumulują się w ciele i dają np. uczucie kłucia w klatce piersiowej. Proponuję ćwiczenia relaksacyjne- trening Jacobsona lub Schultza( można znaleźć na youtube). Można też skonsultować się z fizjoterapeutą- często proste ćwiczenia pomogą ustabilizować organizm.