Czy jest możliwe, że odbyt jest za wąski?

Witam, Dosyć często mam zaparcia. Kiedy chce się wypróżnić mam z tym kłopot jednak nie to mnie martwi. Może być to dziwne, ale mam wrażenie, że mój odbyt jest za mały, za wąski. Podczas wypróżniania strasznie mnie boli, męcze się. Potem na papierze toaletowym znajduje się krew i przez kilka kolejnych dni boli mnie odbyt. Czy to możliwe że mój odbyt jest za wąski? Z czego to wynika? Z góry dziękuje za pomoc

Pani objawy wskazują raczej na przewlekłą szczelinę odbytu. Zwężenie jest bardzo rzadkie i najczęściej występuje jako powikłanie leczenia operacyjnego. Powinna Pani udać się do proktologa.