Czy jest możliwe, że to może być nerwica?

Leczę się tabletkami Helicid na refluks żołądka. W kwietniu przesytalem brać tabletki i dostalem tak jakby „zawału” nie mogłem oddychać, złapać powietrza. Trafiłem do szpitala zrobili mi badanie serca wszystko wyszło prawidłowo. Okazało ze się ze to przez przerwanie leczenia Dostałem IPP które mi nie pomagało. Niestety często miało objawy ból głowy, uczucie jakbym miał zemdleć zaraz. Powróciłem do helacidu niestety od jakiegoś czasu mam boleści głowy, non stop nudności, kłucia w głowie, drętwieją mi strasznie ręce i nogi mam tez mrowienia. Często mnie boli klatka piersiowa w okolicach serca. Lekarze podejrzewają ze to może być nerwica. Czy może mi ktoś pomoc , może doradzić jakie badania wykonać w tym kierunku żeby wykluczyć choroby.

Opisane przez Pana objawy częściowo spełniają kryteria zaburzeń lękowych. Odczucia takie jak: trudności z oddychaniem, kołatanie serca, drżenie rąk, nadmierny lęk, poczucie utraty kontroli, obawa utraty przytomności, nudności, ból w klatce piersiowej występują w lęku napadowym (napadach paniki). Jeśli wykonał Pan badania diagnostyczne takie jak: badania krwi, badania kardiologiczne oraz kontrola w POZ i nie wykazały one żadnych nieprawidłowości zalecam konsultację u psychologa bądź terapeuty. W leczeniu zaburzeń lękowych bardzo skuteczna jest terapia poznawczo-behawioralna.