Czy jest możliwe, że wyłysieję?

Mam dziwną sytuacje, a mianowicie zauważyłem, że na czubku głowy mam przerzedzone włosy. Od 3 lat wypadają mi włosy. Mam raczej włosy po matce, ona również przez całe życie boryka się z problemem bardzo małej ilości włosów, ale bardzo dobrze to maskuje i wizualnie jest ich dużo. Boje się, że ja mogę być łysy, aczkolwiek mój ojciec ma czarne i gęste włosy - ja również, ale strasznie mi wypadają. Zauważam, że z roku na rok jest ich coraz mniej, wydaje mi się, że stanę się mało atrakcyjny, jeżeli wypadną mi wszystkie i będę musiał się ścinać na 0 - kompleks;/. Co Ciekawe tą sytuacje mam tylko na zimę, od wiosny do jesieni włosów robi się dużo więcej niż na zimę, tę samą sytuacje ma mama. Co mam o tym myśleć?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

To czy będziemy łysieć w znacznej mierze jest zależne od naszych genów, jeżeli mama ma kłopoty z nadmiernym wypadaniem włosów, jest możliwe że również w Pana przypadku wystąpi ten problem, jednak wcale nie musi tak się zdarzyć.

Wzmożone wypadanie włosów w sezonie jesiennym jest zjawiskiem normalnym, a o łysieniu można mówić gdy liczba wypadających włosów na dobę przekracza 100. Jednak jeżeli zauważa Pan niepokojące objawy zawsze lepiej skonsultować się z dermatologiem.

Jeżeli w ostatnim czasie nie wykonywał Pan badań może warto rozważyć wykonanie chociaż podstawowych - morfologii krwi oraz TSH - ponieważ niedokrwistości i choroby tarczycy również mogą być przyczyną nadmiernego wypadania włosów i osłabienia ich struktury.

Pozdrawiam