Czy jest możliwość utrzymania tej ciąży?

Dzień dobry piszę bo mam ogromny metlik w głowie i sama nie wiem już co myśleć o tym wszystkim az się boję. W poniedziałek 17 stycznia zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny odrazu umówiłam się do lekarza I się udało wieczorem już robił mi usg było widać pęcherzyk prawidłowo umiejscowiony i zapisał duphaston wtorek zaczęłam dziwinie plamić w środę zrobiłam bhcg wynik 58 ale to plamienie nie dawało mi spokoju więc pojechałam na sor tam lekarz stwierdził że nic nie ma i że doszło do poronienia przeplakalam cały czwartek i piątek że nawet nie chciałam jechać na bete bo wiedziałam co będzie że będzie ona spadac w piątek mam powtórzyć takie zalecenia wydał beta urosla ku mojemu zdziwieniu do 290 ale plamienie cały czas było umówiłam się do lekarza na ponowne usg na piątek 28 stycznia i kazał mi w poniedziałek 24 stycznia zrobić bhcg znowu urosla do 1346 ale plamienia są cały czas odchodzę już od zmysłów jutro znowu mam powtórzyć bhcg czy przy normalnej ciazy można tak długo plamić nic mnie nie boli nawet ale to plamienie mnie przeraża lekarz powiedział że jestem zagadką a ja tak się boję co będzie w piątek tak długo wyczekiwana ciąża po dwóch latach od poronienia :-(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wiem, że łatwo powiedzieć, ale przede wszystkim proszę nie stresować się na zapas. To na pewno nie pomoże, a może tylko zaszkodzić.

Skoro hormon beta-HCG stale przyrasta, to jest to bardzo dobry znak. Plamienia zdarzają się w trakcie ciąży i nie zawsze są one objawem zbliżającego się poronienia. Czasem są one objawem fizjologicznym związanym z szeregiem zmian zachodzącym w kobiecym organizmie.

Innym razem oznaką infekcji intymnej, nadżerki szyjki macicy, polipów lub zmian hormonalnych. Brązowe plamienia mogą pojawiać się również na skutek pęknięcia naczyń krwionośnych, co może zdarzyć się po stosunku lub badaniu ginekologicznym.

Najważniejsze jest to, aby była Pani pod stałą opieką ginekologiczną, aby lekarz mógł stale monitorować Pani stan i w razie potrzeby mógł odpowiednio i szybko zareagować. Póki co proszę być dobrej myśli i stosować się do zaleceń lekarza. Trzymamy kciuki!

Temat ten został szerzej opisany w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.