Czy jest szansa na uratowanie związku 24-latki?

byłam z chłopakiem 4 miesiące. w chwili, w której się poznaliśmy, już czułam, że to ten jedyny. wzięłam to jednak za bardzo na pewność i nie zachowywałam się tak, jakby mi na nim zależało. on na początku bardzo się starał, ale po miesiącu przestał. mówi, że to przez to, że się bałam bardziej zaangażować. wydaje mi się, że jednak powód jest inny. zanim zaczęliśmy się spotykać, parę razy spotkałam się z kimś innym, przespałam się z nim. potem miałam objawy pierwszych miesięcy ciąży o czym mu powiedziałam, bo chciałam wytłumaczyć dlaczego zachowuję się w taki a nie inny sposób (zdystansowałam się, oddaliłam, zamknęłam w sobie, miała humorki). z nim wtedy nie uprawiałam jeszcze seksu, więc wiedział, że musiał być ktoś inny i poczuł się oszukany (pytał się mnie czy spotykam się z kimś z popularnej aplikacji randkowej). dodatkowo przez pierwsze 2 miesiące związku nie byłam w pełni sobą, tylko kogoś udawałam. a gdy zaczęłam być sobą i się otwierać, stwierdził, że nie zachowuję się jak ja, tylko robię to, co on chce i zachowuje się tak, jakby tego chciał. mamy bardzo podobne charaktery, priorytety i marzenia, plany na przyszłość. zawsze przyjemnie spędzało nam się czas. przy rozstaniu on powiedział, że nic nie czuje, w co ja nie do końca wierzę. nie odzywam się do niego od tamtej pory (minęły dopiero 3 dni), ale wiem, że spotkamy się w piątek, bo mamy wspólnych przyjaciół i pytali czy to nie będzie problem (powiedziałam, że nie. wiem, ze ta informacja na pewno została mu przekazana). bardzo bym chciała, żeby dał mi drugą szansę, żeby dał mi się poznać w pełni. wiem, że bardzo mu na mnie zależy i wiem, że zależy mu na utrzymywaniu kontaktu, bo na to nalegał, ale nie naciskał. co mogę zrobić, żeby go do siebie znowu przyciągnąć? jak się zachowywać jak go spotkam? nie odzywać się potem nadal?

Dzień dobry,
Niestety nie jestem wstanie oszacować tego, czy jest szansa na uratowanie tego związku i nie przewidzę również dalszego rozwoju wydarzeń. Nie mogę także powiedzieć Pani, co dokładnie powinna Pani zrobić, bo nie przewidzę konsekwencji różnych decyzji i nie mogę za nie brać odpowiedzialności. Jeśli zależy Pani na nim to sądzę, że warto zawalczyć o tą relację aby potem nie żałować. Z pewnością temu chłopakowi w chwili obecnej należy się szczerość i Pani naturalne zachowanie, gdyż tylko wtedy Panią pozna i może się do Pani przekona. Niestety poza okazaniem zaangażowania i chęci naprawy tego, co się stało nie wiele więcej może Pani zrobić. Zastanawia mnie to, czy aktualnie jest Pani w ciąży bo zrozumiałam, że tak i ciekawi mnie to jak Pani ukochany zareagował na wiadomość o dziecku w dodatku nie jego. Mam nadzieję, że istnieje cień szansy na uratowanie tego związku, ale niestety sama zdaje sobie Pani za pewnością z tego sprawę, że nieszczerość, udawanie i brak Pani początkowego zaangażowania mogły być bardzo źle odebrane. Warto jednak próbować i może jeszcze wszystko dobrze się skończy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/