Czy jestem bardziej narażona na zajście w ciążę, jeśli zrobię miesięczną przerwę?

Witam, mam 20 lat. Od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Niestety kończą mi się 2 grudnia, a wizytę u ginekologa mam dopiero 8 grudnia. Czy przez ten miesiąc, kiedy będę miała przerwę w braniu tabletek jest większa możliwość zajścia w ciążę? Czy mój okres się rozreguluje? Jakie mogą być następstwa nie brania tabletek przez miesiąc? Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Na początku chciałabym wspomnieć, że tabletki antykoncepcyjne może przepisać Ci także Twój lekarz rodzinny. Nie ma powodu, by przerywać kurację, jedynie ze względu na brak tabletek.
Ryzyko zaburzeń miesiączkowania istnieje jedynie w przypadku długotrwałej antykoncepcji. Dwa miesiące nie powinno mieć większego wpływu.

Wraz z odstawieniem tabletek musisz wybrać nową metodę zabezpieczenia. Jeżeli będziesz przestrzegała zasad ich stosowania, z całą pewnością nie zajdziesz w ciążę.
Pozdrawiam