Czy jestem w stanie powrócić do dawnej sprawności umysłowej?

Mam 19 lat, od około półtorej roku spałem nieregularnie od 3 do 5 godzin dziennie co jak można się było spodziewać doprowadziło do zaburzeń koncentracji, snu, stanu permanentnego otumanienia, a także do ogólnego spadku potencjału intelektualnego. Od ostatnich dwóch tygodni śpię normalnie od 8 do 10 godzin na dzień oczywiście budząc się w nocy do 5 razy gdyż wcześniej mój organizm był zaprogramowany na wczesne wstawanie, a jednak czuję się jeszcze gorzej niż przy wcześniejszej nieprawidłowej rutynie sennej. Czy jestem w stanie powrócić do dawnej sprawności umysłowej śpiąc od teraz normalnie (jeżeli tak to ile mogłoby to trwać), czy jakaś konkretna forma diety nie okazałaby się w tym powrocie pomocna, czy może nie spowodowało to na zawsze jakichś konsekwencji zdrowotnych oraz czy nie powinienem przebadać się pod jakimś kątem?

Pozdrawiam

Ewa Pac-Majkut www.pracowniapozytywnychemocji.pl