Czy jeżeli jest to cukrzyca to moja dieta jest prawidłowa?

Witam, miesiac temu robiłam test OGTT , którego wyniki to 91/163/143 . Na ich podstawie lekarz stwierdził cukrzycę ciążowa, jestem w 30 TC. Zalecono dietę, i badanie HbA1c i wynik to 4,20%. Tak jakby poniżej normy (4.4-5.7)/. Czy te wyniki wskazują na cukrzycę i czy prowadzona przezemnie dieta jest odpowiednią , czy może coś robię źle , że wyniki są poniżej normy. Pozdrawiam

Dzień dobry. Ciąża to szczególny okres, w przypadku testu obciążenia glukozą przyjmuje się, że już jeden wynik powyżej normy świadczy o cukrzycy ciążowej. Dieta z niskim indeksem glikemicznym zalecana Pacjentom z cukrzycą oraz osobom z nadwagą/otyłością jest dietą bardzo zdrową i stosować ją mogą także osoby bez żadnych dolegliwości. Nawet jeżeli stosuje ją Pani bardziej profilaktycznie to jest ona odpowiednia i na pewno nie zaszkodzi.