Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki doustne stosowane w cukrzycy

Cukrzyca wymaga nie tylko zmiany diety, trybu życia, ale również przyjmowania leków. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda leczenie doustne w tej chorobie.

Dzień dobry,

Miód dla cukrzyków nie jest wskazany - ma dość wysoki indeks glikemiczny (60) oraz to prawie same węglowodany proste (fruktoza, glukoza) sacharoza. Raz na 1-2 tygodnie 1 łyżka miodu na surowo (np. do sera białego, do chłodnego mleka, herbaty, kawy) nie zaszkodzi, ale jest to tylko dozwolone w wyrównanej glikemii.

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Miód nie powinien sie poajwiac w dieci osoby chorej na cukrzyce gdyż zawiera wyłącznie cukry proste oraz ma wysoki indeks glikemiczny. Szczególnie należy unikac napojów słodzonych miodem gdyż mają one jeszcze wyższy indeks glikemiczny niż sam miód.

0

Witam, wszystko zależy od stopnia wyrównania cukrzycy i wartości cukrów przed i poposiłkowych. Jeśli osoba z cukrzycą ma bardzo dobre wyrównanie cukrzycy, to pomimo tego, iż miód dostarcza cukrów prostych, 1 czy 2 łyżeczki miodu są w diecie dozwolone. Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy