Słodzenie kawy miodem

Czy to prawda ze miód pszczeli jest bardzo zdrowy i nie ma znaczenia ze jest słodki.moj maź codziennie pije miód rozpuszcza łyżkę miodu w szklance chłodnej wody dodaje pół cytryny i popija. Nie mogę pic kawy bez cukru. Czy mogę słodzić miodem .i czy jest taki zdrowy.

Witam Panią,
Rzeczywiście miód jest zdrowy i ma wiele cennych składników jednak jest bardzo kaloryczny. Jeżeli dba Pani o sylwetkę to nalezy uważać zarówno z cukrem jak i z miodem. do tego jak doda Pani miód do gorącej kawy to straci od wartości odżywcze. Jeżeli nie jest Pani w stanie zrezygnować z cukru to można posłodzić miodem (wyjdzie zdrowiej) ale prosze poczekac aż kawa nieco ostygnie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Miód jest zdrowy (może być stosowany np. przy przeziębieniu), ale wszystko zależy, kto go spożywa i w jakich ilościach. Po pierwsze miód to głównie cukier, a więc osoby z cukrzycą powinny go unikać lub spożywać w bardzo małych ilościach. Po drugie ze względu na wysoką zawartość fruktozy, często spożywany miód w dużych ilościach może prowadzić do stłuszczenia wątroby, ale 1 łyżka dziennie nie powinna zaszkodzić. Po trzecie miód traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 40 st. C, a więc do kawy raczej się nie nadaje (chyba, że doda Pani miód dopiero do przestudzonej kawy). Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl.

Witam. Faktem jest że miód jest zdrowy jednak należy pamiętać że traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 40st.C.Jeżeli chce go Pani pić z kawą to dobrze go dodać jak będzie trochę schłodzona.
Pozdrawiam Monika Konieczna