Codzienne spożywanie miodu

Mam 19 lat. Bardzo lubię pić miód. Jestem osobą, której bardzo ciężko przytyć mimo prowadzenia siedzącego trybu życia. Jeśli chodzi o cukry to nie jadam słodyczy i nie słodzę herbaty. Uwielbiam miód jednak jaka jest najzdrowsza maksymalna jego dawka? Piłbym go cały czas lecz jak wiadomo co za dużo to nie zdrowo

Witam,

Dawka miodu na dorosłą osobę wynosi do 100 g/na dobę. Jednak żadne badania nie wskazują na przedawkowanie miodu. Ponadto większa ilość spożytego miodu może powodować problemy jelitowe. Miód jest cukrem prostym, który będzie odkładał się w tkance tłuszczowej. Proszę postawić na dietę umiarkowaną składającą się z węglowodanów złożonych, białek i zdrowych tłuszczy. Ważne jest dobranie prawidłowej diety na podstawie obliczenej całkowitej przemiany materii.

Pozdrawiam,
Grzegorz Wichrzycki