Spożywanie drożdży z miodem i mlekiem a wpływ na organizm

Mam pytanie ,co do drożdży,lubię je,lecz nie wiem czy powinnam zalewać je gorącym mlekiem,i czy w namiarze mogą zaszkodzić? Smakują mi zalane wrzącym mlekiem z dodatkiem łyżeczki miodu,mogłabym pić codziennie :)

Witam, wszystko w nadmiarze szkodzi ;-)). Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jeśli Pani ma nietolerancję laktozy czy kazeiny, to picie codziennie mleka jest niewskazane. Miód traci swoje właściwości, zalany gorącym mlekiem.

Jeśli chciała by Pani korzystać z właściwości drożdży to proszę ich nie zalewać wrzącym mlekiem tylko ciepłym. Gdyby Pani zaobserwowała, po piciu takiego napoju codziennie, że pojawia się jakaś fermentacja, gazy, uczucie przelewania w jelitach to może być właśnie wina tego napoju. w dietetyce nie powinno się z niczym przesadzać, wiec proponuje picie gomaksymalnie 3-4 razy w tygodniu.