Witam,
to prawda, że miód akacjowy wywiera pozytywny wpływ na choroby żołądka. Wykazuje on jednak działanie wspomagające leczenie owych chorób, co oznacza, że nie jest w stanie całkowicie zastąpić środków farmakologicznych.
Faktem jest natomiast to, że łagodzi uciążliwe objawy refluksu żołądkowo-przełykowego oraz wspomaga leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy. Choroby układu pokarmowego powinny być więc leczone przez gastrologa, a miód akacjowy może wspierać tę terapię. Ponadto produkt ten dobrze działa na drogi oddechowe, więc zalecany jest w przypadku kaszlu oraz wspiera działanie układu moczowego.
Aby miód akacjowy zachował swoje dobroczynne właściwości należy pamiętać, aby nie był poddawany obróbce cieplnej. Temperatura nie może przekroczyć 40-45 stopni Celsjusza, dlatego można go dodawać do herbaty bądź innych ciepłych napojów dopiero po uprzednim wystudzeniu ich.
Dobrym pomysłem jest spożywanie go na zimno, np. na kromce chleba czy bułki. Poza tym można wykorzystywać go do produkcji deserów, sałatek czy mięs. Możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Więcej o właściwościach leczniczych miodu przeczytać można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/miod-oficjalnie-stal-sie-lekiem-nowe-zalecenia-specjalistow-ochrony-zdrowia.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Wartość odżywcza miodu Manuka – odpowiada Roma Wojtewicz
- Słodzenie herbaty miodem – odpowiada Mgr Dorota Barańska
- Czy miód zalicza się do słodyczy? – odpowiada Mgr Joanna Śledziona
- Czy podczas karmienia piersią można jeść miód? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Ile dziennie można spożywać miodu? – odpowiada Dr Anna Brinken
- Jak sprawdzić w sklepie czy miód jest prawdziwy czy sztuczny? – odpowiada Mgr Jakub Bieniecki
- Możliwość stosowania miodu Manuka przy lekach na refluks – odpowiada Ewa Kozłowska
- Czy te przyprawy można spożywać chorując na refluks? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Zasady spożywania oleju lnianego – odpowiada Dr n. med. Aneta Kościołek
- Czy można w ciąży stosować Propolis? – odpowiada Redakcja abcZdrowie