Jak używać miodu w chorobie żołądka?

Witam, ostatnio czytałem o "miodzie akacjowym", w związku z tym mam kilka pytań: Czy miód jest w stanie całkowicie wyleczyć choroby żołądka? (np. refluks czy wrzody). W jaki sposób przygotować takowy miód by oddał najlepiej swoje właściwości? I po jakim czasie można zauważyć efekty takowego miodu? Dziekuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to prawda, że miód akacjowy wywiera pozytywny wpływ na choroby żołądka. Wykazuje on jednak działanie wspomagające leczenie owych chorób, co oznacza, że nie jest w stanie całkowicie zastąpić środków farmakologicznych.

Faktem jest natomiast to, że łagodzi uciążliwe objawy refluksu żołądkowo-przełykowego oraz wspomaga leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy. Choroby układu pokarmowego powinny być więc leczone przez gastrologa, a miód akacjowy może wspierać tę terapię. Ponadto produkt ten dobrze działa na drogi oddechowe, więc zalecany jest w przypadku kaszlu oraz wspiera działanie układu moczowego.

Aby miód akacjowy zachował swoje dobroczynne właściwości należy pamiętać, aby nie był poddawany obróbce cieplnej. Temperatura nie może przekroczyć 40-45 stopni Celsjusza, dlatego można go dodawać do herbaty bądź innych ciepłych napojów dopiero po uprzednim wystudzeniu ich.

Dobrym pomysłem jest spożywanie go na zimno, np. na kromce chleba czy bułki. Poza tym można wykorzystywać go do produkcji deserów, sałatek czy mięs. Możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Więcej o właściwościach leczniczych miodu przeczytać można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/miod-oficjalnie-stal-sie-lekiem-nowe-zalecenia-specjalistow-ochrony-zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.