Czy kawa ma wpływ na krzepliwość krwi?

czy kawa ma wpływ na krzepliwość krwi

Witam,

Patrząc na dotychczasowe badania naukowe można stwierdzić, że kawa ma wpływ na krzepliwość krwi ponieważ po jej wypiciu w organizmie zwiększa się ilość katecholamin- organicznych związków chemicznych powstających w nadnerczach (adrenalina, noradrenalina, dopamina), które powstają w momencie silnego stresu, czy właśnie spożywania kawy.
Czyli można powiedzieć, że po wypiciu kawy zostaje po części aktywowana adrenalina, która podnosi ciśnienie krwi a tym samym zwiększa jej krzepliwość.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl