Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Kawa zawiera kofeinę, która ma właściwości termogenne, czyli zwiększa produkcję ciepła co może powodować zwiększone spalanie kwasów tłuszczowych oraz dodatkowo po przez działanie pobudzające motywuję nas do ruchu. Filiżanka kawy przed treningiem będzie dobrym wyborem ! Kawa zawiera również polifenole, które również służą nam podczas redukcji masy ciała. Badania naukowe potwierdzają, że kofeina może przyśpieszać naszą przemianę materii i efektywność treningu. Nie należy jednocześnie przesadzać z ilością wypijanej kawy, gdyż może ona powodować zjawisko insulinooporności, bardzo niekorzystnie działające podczas odchudzania. Pamiętać trzeba również o tym ,żeby pić kawę bez dodatków takich jak cukier, tłuste mleko.

0

Witam,
opinie na ten temat są bardzo podzielone. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że picie kawy zwiększa wydzielanie hormonu wywołującego stres, a jego obecność w w organizmie jest czynnikiem powodującym odkładaniem się tłuszczu i zwiększenie apatytu. Inni naukowcy twierdzą, że choć podnosi poziom insuliny i tłuszcz rzeczywiście jest odkładany to jednocześnie stymuluje jego spalanie. Także odpowiedź na Pani pytanie jest stosunkowo przewrotna, bo nie ma dowodów na to ,że kawa pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami, ale nie ma ich również na to, aby potwierdzić słowa, że w tym przeszkodzi.

Pozdrawiam serdecznie

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Kawa przyśpiesza metabolizm ( zwiększa tętno ) więc można stwierdzić iż jest pomocna w odchudzaniu, ale samym piciem kawy niewiele Pani zdziała. Potrzebna będzie zbilansowana dieta ( uzupełniona w magnez ), jeżeli na diecie zamierza Pani pić kawę.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Kawa powoduje, że zwiększa się poziom hormonu wywołującego stres, a to powoduje odkładanie się tłuszczu i zwiększa nasz apetyt. Kawa powoduje wypłukiwanie wody z organizmu, a także mikroelementów. Równocześnie kawa zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2.pozdrawiam serdecznie.Agnieszka Kaźmierska

0

Witam! Proszę Pani żadna kawa, żadna herbata, żadna tabletka, żaden koktajl ani cudowna dieta same w sobie nie odchudzają. Ludzie ogólne chcą wierzyć, że jedząc coś bądź pijąc chudną, niestety aby schudnąć potrzebne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Gdyby sprawa była taka prosta nie byłoby takiej skali otyłości jaką mamy obecnie. Pozdrawiam

0
Mgr Anna Drahun Dietetyk, Kraków
24 poziom zaufania

Kawa w swoim składzie zawiera kofeinę, która spożywana w umiarkowanych ilościach
(100-300 mg/ dzień- jedna filiżanka kawy rozpuszczalnej zawiera ok. 60 mg kofeiny, kawy parzonej 40 mg)
- zwiększa PPM* (100 mg kofeiny przyspiesza metabolizm o 3-4%)
- stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej
- zwiększa wydolność umysłową
- sprawność myślenia
- zmniejsza senność i zmęczenie
- wzrost wydolności organizmu wynika głównie ze wzmożonego wydzielania adrenaliny i podwyższenia we krwi wolnych kwasów tłuszczowych wykorzystywanych przez mięśnie do celów energetycznych
- w sporcie jest wykorzystywana jako środek pobudzający
- stymuluje układ oddechowy (składnik leków rozszerzających oskrzela)
- działa przeciwbólowo poprzez mechanizm obkurczania mózgowych naczyń krwionośnych
- działa moczopędnie
- pobudza wydzielanie soku żołądkowego

Kofeina jako składnik może w niewielkim stopniu wspomóc odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej jednak nie zastąpi prawidłowo zbilansowanej diety i codziennej aktywności fizycznej.

*PPM- podstawowa przemiana materii

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy