W jaki sposób obniżyć adrenalinę w organizmie?

W jaki sposób obnizyc adrenalinę w organizmie przy dużym stresie?? Czy adrenalinę i kortyzol można obnizyc uśmiechem?? Czy adrenalinę można obnizyc żywnością, konkretnym jej rodzajem? Proszę o dokładną odpowiedź na każde pytanie i nie pomijanie żadnego, jest to dla mnie bardzo ważne.

Witam,

katecholaminy (adrenalina, noradrenalina i dopamina), uwalniane są do krwioobiegu pod wpływem, np. stresu - pobudzony jest układ współczulny, który motywuje organizm do działania, pod wpływem emocji - strachu (lęku) do ucieczki lub złości do walki, w celu przetrwania, stan uwarunkowany biologicznie. Układ przywspółczulny odpowiedzialny jest za odpoczynek - relaksację, czyli pracuje antagonistycznie do układu współczulnego, stabilizuje pracę nadnerczy. Najprościej jest przekierować uwagę na oddech - pod wpływem stresu jest płytki i szybki, unosi się klatka piersiowa, jeśli oddychamy głęboko pracuje przepona, średnio 12 oddechów na minutę.
http://party.pl/porady/zdrowie/choroby/oddychaj-przepona-5-prostych-cwiczen-89514-r1/
Śmiech jest przejawem radości - szczęścia, w takim stanie mózg wydziela endorfinę, zmniejsza cierpienie psychiczne, jest reakcją obronną organizmu, zmniejsza poczucie zagrożenia.
Zalecana jest dieta warzywno - owocowa dr Dąbrowskiej, oczyszczająca organizm.

Pozdrawiam serdecznie