Czy keloid jest niebezpieczny?

Po usunieciu pieprzyka metoda laserowa na wewnetrznej czesci przedramienia pojawil mi sie keloid. Dwa miesiace temu bylam u dermatologa, dal mi masc silikonowa, ale blizna sie nie zmienia. W internecie przeczytalam, ze keloid to nowotwor - blizna sama w sobie mi nie przeszkadza - jest bardziej estetyczna niz owlosiony pieprzyk, ale teraz sie boje!! Czy keloid jest niebezpieczny? Widzial go lekarz internista i powiedzial, ze czerwony kolor powinien zniknac niedlugo… Co robic? Prosze o pomoc

Keloid nie jest nowotworem. Nie daje przerzutów, nie atakuje narządów wewnętrznych, rozrasta się tylko miejscowo. Proszę pójść do dermatologa, który może zastosować różne metody leczenia: żel silikonowy już Pani zna, oprócz tego krioterapia, ostrzykiwanie sterydami, kompresja, lasery itd. Wiele da się zrobić, proszę być dobrej myśli.

Dzień dobry,

Keloid nie jest nowotworem! Jest to rodzaj blizny, charakteryzujący się tym, że jest uniesiony, wystaje poza obszar zdrowej tkanki, często swędzi. Może powiększać się z biegiem lat i samoistnie się nie cofnie. Istnieje wiele metod na walkę z keloidami. Proszę zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację podczas której zostanie zaproponowana najlepsza dla Pani metoda leczenia blizny.

Pozdrawiam serdecznie.