Czy klej dyspersyjny nie szkodzi zdrowiu?

Witam mam taką obawę niewiem czy w dobrym miejscu to pisze otóż pracuje z klejem do klejenia teczek jest to klej Dyspersyjny na bazie wody i octanu poliwynylu do papieru i opakowan moje pytanie brzmi czy on jest w miarę bezpieczny bo jakiś specjalnych informacji nie mogę o nim znaleźć bardzo proszę o odpisanie

Magdalena Mroczek

Substancja ta dziala drazniaco na skore i oczy, moze powodowac lzawienie. Podejrzewa sie tez ze moze miec dzialanie rakotworcze.

Witam!
Niestety większość substancji chemicznych przy przewlekłym narażeniu może stanowić narażenie dla zdrowia. Produkty takie powinny mieć dokładną charakterystykę substancji wchodzących w ich skład. Poniżej podaję link do takiej przykładowych charakterystyk:

http://www.sochaczew.boryszew.com.pl/cr,72,l1.html

Najlepiej byłoby jednak szukać wg dokładnej nazwy produktu i producenta, ponieważ klej może zawierać różne substancje dodatkowe.
Jeśli w zakładzie pracy jest specjalista ds. BHP można zapytać go o taką charakterystykę.