Czy konieczna jest pilna wizyta u neurologa?

Czy muszę w trybie pilnym udać się do neurologa? Wynik badania rezonansu głowy: Wsekwencji ,, hemo,, wprawej okolicy potylicznejwidoczny jest obszar niskosygnałowy o nieostrych zarysach , nieuchwytny wpozostałych sekwencjach badania, niewykazujący patologicznegowzmocnienia-może odp drobnymdepozytomhemosyderyny (mikrocavernoma?, przebytemikrokrwawienie?)

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Nie wspomniała Pani, z jakiego powodu było wykonywane badanie. Istotne jest, czy występują obecnie jakieś dolegliwości ze strony układu nerwowego, jak: bóle głowy, zmęczenie, parestezje, czy problemy ze snem.

Trudno z racji odległości ocenić dokładnie Pani stan zdrowia na podstawie samego wyniku rezonansu. W związku z tym zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem neurologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym i analizie wyniku badania obrazowego będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i ewentualnym rozszerzeniu diagnostyki.

Na podstawie wskazanego opisu rezonansu głowy, można by przypuszczać, że ogniska obniżonego sygnału mogłyby wskazywać na występowanie mikrokrwawienia mózgowego. Może to być spowodowane okołonaczyniowemu nagromadzeniu się złogów hemosyderyny.

Taka przypadłość może występować u osób zdrowych, ale też towarzyszyć zmianom niedokrwiennym czy problemom otępiennym.

Najczęściej nie są obecne żadne dolegliwości, jednakże może występować podwyższone ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/krwiak-mozgu-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-otepienny

https://portal.abczdrowie.pl/udar-mozgu-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.