Czy konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej przy refluksie?

Witam. Jako,że od dwóch lat zmagałem się z problemami z brzuchem,w końcu udałem się na gastroskopie i wykryto u mnie chorobę refluksową przełyku oraz przepuklinę przełyku, lekarz przepisał Dexilant oraz Prokit,lecz nie wspomniał o żadnych przeciwwskazaniach odnośnie aktywności fizycznej. Jestem osobą pracującą fizycznie oraz trenującą na siłowni,w planach miałem wystartować w zawodach kulturystycznych w przyszłym roku,lecz wyczytałem w internecie,że aktywność fizyczną powinienem ograniczyć do minimum,czy to prawda i z jakimi mogę spotkać się powikłaniami jeżeli nie zmienie swojego trybu życia,bo nie ukrywam,że na chwilę obecną nie wyobrażam sobie życia bez treningu,czy po operacji mógłbym wrócić do treningów siłowych? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

zależy jaki jest stopień przepukliny, konieczna wizyta ponownie u gastroenterologa lub chirurga ogólnego po przeanalizowaniu dotychczasowej diagnostyki będzie można zalecić dalsze postępowanie