Czy konieczne jest założenie kolejnego szwu stomatologicznego?

Witam. Piec dni temu mialam usunieta lewa dolna osemeke.Wczoraj wieczorem puscil szew I zostala dziura po zebie. Czy szew powinien by zalozony ponownie?

Dzień dobry, nie ma potrzeby zakładać ponownie szwu. Po usunięciu zębów, pozostające w wyrostku kostnym puste zębodoły, potrzebują trochę czasu do pełnego wygojenia się. Czasem może to trwać nawet kilka tygodni. Po pięciu dniach, zębodół prawdopodobnie wypełniony jest skrzepem i proces gojenia trwa.