Czy krew z odbytu może być wynikiem raka jelita?

Dziś rano po wypróżnianiu wycierałem odbyt papierem i zauważyłem na nim coś czerwonego chyba to była krew, nigdy wcześniej nie miałem takich objawów.A czy mogło to być spowodowane tym że podczas tego wypróżniania czułem jakby w kale było coś jawiem twardego... i może to jakoś zadrapało jelito i przez to krew ? Czytałem trochę na internecie i już się boje bo to mogą być rak jelita.

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej wynika toz hemoroidów ale konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć. Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego. Co do raka raczej mało prawdopodobne