Czy krwawienie z odbytu przy infekcji jest możliwe?

Dzień dobry, od 3 dni jestem chora (kaszel, katar, ból głowy, stan podgorączkowy). Od 2 dni mam rozwolnienie i kilka razy dziennie jestem w toalecie, dziś 3 dnia przy podcieraniu zauważyłam jasno czerwoną krew z odbytu. Czy to może być początek raka? Z jakim lekarzem i na jaką konsultacje powinnam się umówić?
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

spokojnie, krwawienie z odbytu nie musi oznaczać nowotworu. Do postawienia takiej diagnozy potrzeba szeregu badań diagnostycznych. Przyczyn pojawienia się krwi z odbtytu może być wiele. Wśród nich wyróżnić można hemoroidy, a także jednostki chorobowe związane z jelitami oraz odbytem.

Diagnozowaniem takich problemów zajmuje się proktolog, więc to właśnie do niego najlepiej się udać, gdy pojawi się krew z odbytu. Jeśli jednak terminy będą bardzo odległe, to można w pierwszej kolejności skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym.

O przyczynach krwawienia z odbytu pisaliśmy w tekście znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.