Czy krwawienie z odstawienia świadczy o braku ciąży?

Witam przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Teenia. Biorę 21 tabletek potem 7-dniowa przerwa i znów od nowa opakowanie. W wtorek 13 zaczęłam drugie opakowanie nie mam dalej okresu. A krwawienie z odstawienia wystąpiło w trakcie przerwy. Czy to wtedy był okres, czy nie? Czy mam sie spodziewać okresu jak dlugo?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, krwawienie z odstawienia można w tym przypadku uznać za miesiączkę. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych wpływ dostarczanych hormonów zmienia jej charakter i "reguluje" cykl, tak, aby krwawienie występowało w momencie przerwy.