Czy krwiak na śledzionie mógł zagrażać życiu?

Witam. Ubiegłego roku miałem usuniętą śledzione z powodu urazu. Po dwóch dniach po operacji zostałem ponownie operowany z powodu że jest zorganizowany krwiak o wymiarach 99x42. Oczywiscie tez mi usuneli . A pytanie mam takie z jakiego powodu on powstal i czy zagrażał on mojemu życiu ? dlaczego nie był on także usunięty wzraz ze sledzioną ? dziekuje

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - krwiak po operacji usunięcia śledziony jest częstym powikłaniem, śledziona jest bardzo mocno unaczyniona, wystarczy aby oteorzyło się któreś, z licznych naczyń ją zaopatrujących - i stad krwiak. Nie było tu żadnego błedu - najważniejsze, że na takie powikłanie szybko zareagowano i opracowano.
Pozdrawiam, dr n.med Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam , proszę omówić ten temat z operatorem! Ja mam za mało danych o Pana stanie przed operacją , nie znam też okoliczności ani przebiegu operacji - nie potrafię więc powiedzieć nic konkretnego z.żurawski