Czy kwas foliowy jest potencjalnie toksyczny dla dziecka?

Po wykonaniu badan krwi i oznaczeniu b-hcg okazało sie ze jestem w 5 tyg ciazy. Oznaczono rowniez kwas foliowy, ktory poniżej normy. Lekarz przypisał mi dodatkowo oprocz suplementów w ciazy kwas foliowy 5mg raz dziennie. Po 3tyg stosowania wartość kwasu foliowego przekracza normę laboratorium. Czy dodatkowa suplementacja 5mg jest dalej niezbędna przy takiej nadwyżce (>20)? Czy taka ilosc moze byc potencjalnie toksyczna dla dziecka?

Lek. Michał Lenard

Kwas foliowy jest korzystny dla dziecka, zapobiega wystąpieniu wad cewy nerwowej u płodu. Z pewnością nie jest toksyczny dla dziecka. O ewentualnym zaprzestaniu leczenia powinien zdecydować Pani lekarz. Pozdrawiam!