Czy łączenie takich leków jest dozwolone?

WITAM, MAM PROBLEM Z OPUCHNIETYMI ŁYDKAMI I POJAWIAJA SIE PAJACZKI POD KOLANAMI . MAM PYTANIE CZY MOZNA ŁACZYC DIOHESPAN MAX I AESCIN? PO AESCINIE WCHŁANIAJA MI SIE PAJACZKI A PO DIOSMINIE NIE CZUJE OBRZEKÓW. A MOZE JEST LEK KTÓRY MA W SKŁADZIE JEDNO I DRUGIE

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani łączyć Aescin z Diohespanem, oba preparaty mają dobroczynny wpływ na stan żył i wzmacniając ich ściany, przeciwdziałają m.in. żylakom.

Escyna, składnik leku Aescin, pochodzi z wyciągu z kasztanowca i jest mieszaniną saponin. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także zmniejsza obrzęk. Uelastycznia naczynia krwionośne. Jeśli ma Pani ochotę, to więcej o leku dowie się Pani z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/aescin-sklad-i-dzialanie-aescin-tabletki-aescin-zel.

Poza przyjmowaniem doustnym, może Pani wspomagać się maściami lub kremami zwierającymi wyciąg z kasztanowca. Przeciwwskazaniem do stosowania escyny jest hemofilia, bowiem preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca rozrzedzają krew. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kasztanowiec-zwyczajny-wlasciwosci-zdrowotne-zastosowanie. Środki ostrożności należy zachować również przy chorobach nerek i wątroby, w przeciwnym wypadku nie ma obaw.

Diosmina ma działanie podobne do escyny w tym znaczeniu, że jest substancją przeciwobrzękową, która usprawnia funkcjonowanie żył oraz poprawia ich elastyczność. Dodatkowo powoduje drenaż limfatyczny, to jest ułatwia przepływ limfy, co znacząco może zmniejszyć obrzęki (np. nóg), pieczenie, uczucie ciężkości. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/diosmina-pochodzenie-dzialanie-stosowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.