Czy można stosować łącznie Aescin i Nucleozik?

Czy można łączyć nucleozik i aescin? Aescin biorę po operacji żuchwy, aby zmniejszyć opuchliznę po zabiegu, natomiast nukleozin na wzmocnienie organizmu. Jeden lek uszczelnia naczynia krwionośne drugi rozszerza. Czy można brać tabletki w tym samym dniu?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, pomiędzy lekami Nucleozin oraz Aescin nie stwierdzono szkodliwych interakcji, które uniemożliwiłyby ich jednoczesne stosowanie. Ponadto wymienione przez Panią sformułowania tj. Uszczelnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych nie są antonimami i mogą występować ze sobą w parze. Uszczelnienie naczyń krwionośnych polega na ich wzmocnieniu, zapobieganiu pękaniu, wysiękom, poprawie ich elastyczności i zmniejszeniu przepuszczalności. Rozszerzenie polega na zwiększeniu światła naczynia krwionośnego, dzięki czemu ułatwiony jest odpowiedni przepływ krwi, np. Przy chorobach takich jak miażdżyca. W związku z tym obie przyjmowane substancje powinny mieć korzystny wpływ na poprawę zdrowia układu krwionośnego, jednak proszę pamiętać, że zażywanie jakichkolwiek leków czy suplementów diety warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/aescin-sklad-i-dzialanie-aescin-tabletki-aescin-zel

https://portal.abczdrowie.pl/budowa-naczyn-krwionosnych

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-uklad-krazenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.