Czy leczenie całodobowe w szpitalu psychiatrycznym jest wskazane?

Dzień dobry. Od jakiś 2 lat mam jakieś problemy ze sobą. Tylko właśnie nie wiem co to jest, dlaczego tak się ze mną dzieję. Od 1,5 roku się tnę bez przerwy, mam taką jakby ,,zajawkę" na tym. Od kilku miesięcy straciłam całkowicie chęć do życia, nic mnie nie cieszy, myślę że nie jestem już tutaj potrzebna dlatego od jakiś 2 miesięcy mam myśli samobójcze. Wszystko mam zaplanowane. Nikt się mną nie interesuję bo tak naprawdę nie mam rodziny. W środku czuję tylko pustkę, coś co we mnie już nie istnieje, nie mogę się od niej uwolnić. Praktycznie zawsze czuję się samotna, nienawidzę jej, gardzę nią... Mam bardzo dużą potrzebę snu i jem w nadmiernych ilościach ale tylko obiad. Jestem bardzo nerwowa, moja siostra ukrywała, że jest w ciąży bo bała się, że zrobie krzywdę jej i dziecku.. To boli kiedy cała rodzina mi nie pomaga tylko jeszcze bardziej upokarza i śmieje się z moich myśli.. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Czy leczenie całodobowe w szpitalu psychiatrycznym jest dobrym wyjściem z tej sytuacji ?

Dzień dobry,
Pani stan jest bardzo poważny i dlatego doradzałabym w pierwszej kolejności wizytę konsultacyjną u psychiatry, który dobierze metody leczenia i z którym przedyskutuje Pani konieczność hospitalizacji. Do szpitala psychiatrycznego skierowanie wypisuje psychiatra i w związku z tym i tak ta wizyta jest konieczna. Sądzę, że sporo zależy również od Pani potrzeb i jeśli obawia się Pani, że może sobie zrobić krzywdę w najbliższym czasie to rzeczywiście warto poprosić lekarza o skierowanie. Oczywiście potrzebuje Pani oprócz farmakoterapii także psychoterapii u psychologa psychoterapeuty, który pomógłby Pani i dał wsparcie również w kwestiach związanych z trudnymi relacjami rodzinnymi. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko będzie dobrze i radziłabym nie zwlekać z wizytą u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/