Jak radzić sobie po przebytej traumie?

Dzień dobry. Po traumatycznych przejściach w życiu i utrata synka zachorowałam na ciężką depresję. Spędziłam 3 miesiące w szpitalu psychiatrycznym po próbie samobójczym. Biorę leki ale czuję że znów się nasila. Często myślę o śmierci wręcz marzę o tym. Mam napady złości, płaczu i wtedy uciekam w alkohol. Zauważyłam że coraz częściej mam luki w pamięci i odretwienie ręki. Mam często takie dziwne myśli jakby obłąkanie. Co mam zrobić? Czy leki nie pomagają już?

Dzień dobry,
Opisana przez Panią sytuacja jest bardzo trudna i podejrzewam, że leki od psychiatry to za mało. Doradzałabym wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty. Zastanawia mnie to, czy ma Pani wsparcie najbliższych, bo to bardzo ważne w takich chwilach. Utrata dziecka dla rodzica to ogromna trauma i bardzo Pani współczuję. Nie powinna Pani w tym momencie zostać sama z problemem i potrzebuje Pani wsparcia. Dobrym pomysłem byłaby także konsultacja z lekarzem w przypadku, gdy ma Pani poczucie że leki już nie pomagają. Zastanawia mnie to, czy dobrą formą pomocy byłby dla Pani tzw. dzienny oddział psychiatryczny stanowiący kontynuację leczenia na oddziale zamkniętym. Jeśli miałaby Pani ochotę to psychiatra może wypisać skierowanie i rozważyć wspólnie z Panią taką opcję. Doradzam również zachowanie całkowitej abstynencji po to by nie wpaść w nałóg. Mam nadzieję, że wszystko jeszcze się ułoży ale niestety potrzeba na to sporo czasu.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/