Czy lek Abilify może powodować depresję?

Witam. Czy mozliwe jest ze lek abilify powoduje depresje? Lekarz psychiatra zmniejszył mi olzapine z 10 mg na 5 mg a dodał 7.5 mg abilify na objawy negatywne shizofrenii. Nigdy nie miałem pozytywnych tylko same objawy negatywne. W dodatku lecze sie na nerwice natrectw i brałem 225 mg vanlaflaksyny ktora lekarz w tym samym czasie zmniejszył mi do 150 mg, czy ta depresja jest po abilify czy zmniejszeniu venlaflaksyny? Dodam ze jak brałem kiedys sama venlaflaksyne 75 mg jak mialem sama nerwice natrectw to jak ja odstawialem to nigdy nie mialem po odstawieniu depresji tylko nasilenie natrectw myslowych i ruchowych takze nie wydaje mi sie zebym te raz mial depresje przez odstawienie venlaflaksyny. Jesli to abilify spowodowal depresje to jaki lek bedzie odpowiedni na objawy negatywne? Abilify mi pomógł na objawy negatywne. Objawy te sa w postaci braku energii, zmeczenia, braku motywacji i lenistwa. Słyszałem dużo pozytywnych opinii o leku Solian, podobno jest swietny na objawy negatywne ale czy doda mi duzo energii? Czy ma wiecej skutków ubocznych od abilify? Czy nie powoduje tycia i zaburzen erekcji oraz obnizonego popedu plciowego? Moja depresja objawia sie tym ze mój wyraz twarzy jest depresyjny, wygladam na przygnebionego i smutnego czlowieka a przedtem tak nie wygladalem. Emocjonalnie natomiast nie czuje sie depresyjny. Pozdrawiam

Dzień dobry Niestety, pytanie nie znajduje się w obszarze mojej specjalizacji. Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam Justyna Żebrowska-Naklicka