Czy ogólnie lepiej będzie zmienić lek na inny w moim przypadku?

Witam. Leczę się na nerwicę natręctw i shizofrenie paranoidalną(objawy negatywne). Na shizofrenie biorę olanzapine, lekarz powiedział że olanzapina jest lepsza na objawy pozytywne niż na negatywne więc lepiej zmienić na jakiś inny lek, czy ma rację? Po olanzapine czuję się ok ale jestem jeszcze trochę osłabiony i często zmęczony ale większość objawów negatywnych mi zniknęła. Czy możliwe jest że np. podczas zmiany leku lek nie będzie działał i pojawia mi się dodatkowo objawy pozytywne np. urojenia oprócz objawów negatywnych, czy jednak jedno wyklucza drugie? Czy ogólnie lepiej będzie zmienić lek na inny w moim przypadku i czy istnieje ryzyko powrotu objawów negatywnych po zmianie leku?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana wątpliwości, byłyby wskazaniem do bezpośredniej konsultacji oraz rozmowy z Lekarzem prowadzącym Pana, który zna Pana i Pana historię, celem optymalnej farmakoterapii.

Z przesłaniem dla Pana satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605