Czy lek Castagnus można łączyć z ziołami Ojca Klimuszki?

Witam ! Chciałam się dowiedzieć czy lek Castagnus można bezpiecznie łączyć z ziołami Ojca Klimuszki (albo Ojca Sroki) na poprawę płodności. Od pół roku staramy się z mężem o dziecko ale bezskutecznie. Badania ginekologiczne nie wykazały u mnie żadnych nieprawidłowości. A czy regularne palenie papierosów i częste picie piwa (przeze mnie i męża ) mogą mieć wpływ że nie zachodzę w ciążę ? Czy jeśli rzucę palenie wzrośnie szansa na poczęcie dziecka ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Odnośnie pytania, dotyczącego łączenia leku z ziołami, sugeruję zapytać farmaceuty albo lekarza ginekologa prowadzącego.
Jeśli chodzi o drugą część pytania, to zachęcam Panią do zaangażowanego zadbania o siebie, a więc odstawienie papierosów, alkoholu.

Wskazana jest dla Pani zmiana trybu życia, na wyciszenie się, poprzez relaksację, jogę, taniec, spacer, systematyczny, ośmiogodzinny sen, suplementację, otaczanie się pięknymi rzeczami.
Wprowadzenie do codzienności radości i dobrych myśli.

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej

Badania nie wykazały nieprawidłowości u Pani, a czy mąż także podjął badania? Trudności w zajściu w poczęciu dziecka mogą mieć przyczyny zarówno u kobiety jak i u jej partnera.
Jeśli natomiast nie ma wskazań na trudności biologiczne w poczęciu dziecka, warto się zastanowić, czy przyczyny nie leżą w innym obszarze? Być może źródła trudności tkwią w przeżywaniu emocjonalnym lub relacyjnym? Z doświadczenia wiem, że konsultacja psychologiczna (a w razie potrzeby także podjęcie psychoterapii indywidualnej lub psychoterapii par i małżeństw) w takiej sytuacji może przynieść korzyści w postaci poradzenia sobie z emocjonalnymi blokadami utrudniającymi zajście w ciążę.
Są także warsztaty terapeutyczne dla par i małżeństw starających się o dziecko.
Rzucenie używek i nałogów na pewno przyczyni się do poprawy stanu Pani zdrowia, a tym samym lepiej przygotuje Panią do ciąży.
Warto także przemyśleć, co jest przyczyną często używania alkoholu i jaki jest tego cel (radzenie sobie z emocjami?)? Szczególnie, że w ciąży niewskazane jest picie alkoholu, warto rozwiązać podobne trudności zanim będzie Pani spodziewać się dziecka.