Czy lek Denosumab jest skuteczny przy osteoporozie i połamanym kręgosłupie?

witam moja znajoma ma ostoporoze ma 71 lat bardzo cierpi z tego powodu ma polamany kregoslup chcialbym jej w jakis sposob pomoc prosze powiedzcie mi czy ten lek o nazwie Denosumab jest skuteczny i czy mozna go otrzymac z refundacji poniewaz z polska emerytura nie bardzo mozna poszalec a czytalem ze kosztuje 3600 prosze jesli mozecie poinformujcie mnie co mozna poracic tej osobie dziekuje bardzo

Witam. Denosumab jest nowoczesnym lekiem hamującym postęp osteoporozy, stosuje się go przy potwierdzonej badaniami osteoporozie gdy leki z grupy bisfosfonianów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - wtedy lek dostępny jest na 30% refundację. Lek wstrzykuje się raz na 6 miesięcy, koszt preparatu potrzebnego na taki zabieg to przy refundacji około 250zł. Podczas stosowania preparatu należy pamiętać również o odpowiedniej podaży wapnia i witaminy D. Leczeniem osteoporozy z powodzeniem zajmują się specjaliści reumatologii z związku z czym warto pozostawać pod opieką odpowiedniej poradni.