Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek Symla powoduje przerost masy?

Witam, czy lek Symla 25mg powoduje przyrost masy?
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, producent leku wśród skutków ubocznych nie wymienia przyrostu masy ciała. Warto jednak wiedzieć, że według niektórych źródeł leki przeciwpadaczkowe, w tym kwas walproinowy, gabapentyna czy lamotrygina, będąca składnikiem leku Symla, mogą powodować zwiększenie masy ciała chorego. Lekarze jednak akcentują, że nie wynika to z zaburzeń metabolicznych z powodu długotrwałego zażywania leku, lecz z ewentualnego wzmożonego apetytu. Zatem, co podkreślają dietetycy, ważna jest właściwa dieta i rozsądek, by nie musieć martwić się niekontrolowanymi wahaniami wagi ciała. Pod tym adresem można odnaleźć wskazówki dietetyczne naszych ekspertów, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-schudnac-przy-padaczce. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy