Jak schudnąć przy padaczce?

witam mam29lat i waze 92 kg chcialbym schudnac ale biore tabletki na padaczke nazywaja sie leveciracetan zdrowit moge nic nie jesc i tak tyje.od miesiaca chodze na aeroby i silownie,kupilem sobie srodki odchudzajace,niewiem co jesc noi niemam z duzo pieniedzy zeby sobie kupywac na okragla takich zeczy jak opisuja na niektorych dietach,proszę o pomoc

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim należy jeść mniej- ograniczyć spożycie kalorii i wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców i ruchu.

Odchudzanie przy epilepsji jest faktycznie dość uciążliwe, jednak przy odpowiednio zbilansowanej diecie jest to możliwe i wcale nie wymaga kupowania drogich specyfików.
Warto zadbać o to, by spadek masy ciała nie następował zbyt gwałtownie, szczególnie przy Pana chorobie konieczne jest dbanie o to, by spadek wagi następował łagodnie i powoli.
Proszę nie rezygnować ze śniadań (!), powinny być pełnowartościowe i sycące. Dieta powinna być lekkostrawna, ale urozmaicona. Zalecane są ciepłe obiady i lekkie kolacje.
Dużo warzyw - jako przekąski "zapychacze", ryby i chude mięsa, nabiał bez smakowy - naturalne napoje fermentowane, sery twarogowe, wskazane produkty zbożowe, to kasze - gryczana, jęczmienna, jaglana, pieczywo żytnie na zakwasie. Dużo wody - 1,5 - 2 l. dziennie.
Proszę zrezygnować ze słodyczy i słonych tłustych przekąsek oraz słodkich napojów - soków, napojów gazowanych.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Centrum Dietetyczne Prolinea