Masło roślinne a awokado

czy masło roślinne można zastąpić masłem z awokado i ile można przechowywać w lodówce?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do dietetyka. W czasie wizyty będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam Panią,

Oczywiście awokado jest o wiele zdrowsze niż masło roślinne. Wręcz zalecane jest spożywanie awokado ze względu na bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mam nadzieję że ma Pani na myśli ,,masło z awokado'' zrobione samodzielnie:) Nie warto kupować gotowców ponieważ zmiksowanie awokado z przyprawami i oliwą z oliwek jest bardzo proste a unikamy w ten sposób sztucznych dodatków. Jeżeli chodzi o przechowywanie to wszystko zależy od stopnia dojrzałości awokado.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

dzień dobry,
zdecydowanie jest to dobry pomysł! Wszelkie pasty kanapkowe na bazie warzyw są doskonałym uzupełnieniem diety i dostarczają wielu witamin, minerałów oraz błonnika.
pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea