Jedzenie owoców na noc

Zawsze trenuje wieczorem o 19 przed treningiem okolo 17 jem cos lekkiego a po treningu niby mam jesc jakis owoc. Czy to dobrze jest na noc cukry ? Nie lepiej bialko typu piers z kurczaka, twarozek lub jajecznica z bialek? Chodze spac zawsze okolo 22.

Witam Panią,

Nie pisze Pani jak intensywny jest trening, czy to trening siłowy, ile czasu trwa itp. Poza tym nie wspomina Pani o najważniejszym - na czym Pani zależy, na schudnięciu, budowie masy mięśniowej czy może trenuje Pani dla kondycji? Jeżeli chce Pani schudnąć to nie polecam owoców na kolację, ponieważ cukry proste mogą zostać nie rozłożone i odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Pod koniec dnia zdolność insulinowa czyli zdolność do trawienia cukrów spada. Owoce mogą również fermentować w jelitach w czasie snu. Po treningu, który kończy się o tak późnych porach najlepiej zjeść produkty białkowe i warzywa. 2h przed treningiem zaś powinna Pani zjeść pełnowartościowy posiłek a nie tak jak Pani pisze ,,coś lekkiego'' Przez ten czas posiłek zdąży się przetrawić a Pani będzie miała więcej energii do ćwiczeń. Ważne też aby w posiłkach okołotreningowych unikać tłuszczów ponieważ zaburzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Po intensywnej aktywności fizycznej (trwającej min. 45 minut) powinno się uzupełnić zapasy glikogenu nadwyrężone w czasie treningu, więc mały owoc (lub łyżka rodzynek) zjedzonych najlepiej jeszcze w szatni (W CIĄGU 15 MINUT) od zakończenia treningu jest jak najbardziej wskazany.
Później zalecany jest lekki posiłek uzupełniający białko. Powinien być on zjedzony ok. 2 godz. przed snem.

Warto też zadbać o odpowiednie przygotowanie organizmu do ćwiczeń - czyli pełnowartościowy i zbilansowany posiłek 2-3 godz. przed treningiem.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea