Lekki posiłek przed treningiem

czy zgadza się to (czasowo), że na redukcji mogę zjeść lekki posiłek, lub być na czczo przed treningiem i później jeszcze biegać? tyle by siłowy trwał nie więcej niż 60 min i cardio też 60 min? Po tym oczywiście pełnowartościowy posiłek.

Zawsze przed treningiem należy zjeść posiłek, szczególnie jeżeli ma on trwać w sumie 120 minut. W innym wypadku prowadzi się do drenażu glikogenu, drastycznego spadku poziomu insuliny, a co za tym idzie do hamowania metabolizmu, gorszych wyników podczas treningu oraz wydłużenia czasu regeneracji. Posiłek przed treningiem powinien być lekki, aby nie obciążać nadmiernie przewodu pokarmowego, ale powinien być także pełnowartościowy, aby nadać organizmowi odpowiednie tempo pracy.