Czy lekarz może zlecić badanie krwi w kierunku ukąszenia?

Dwa tygodnie temu osa użądliła mnie w stopę . Obrzęki ból nasilił się po kilku dniach . Za jakiś czas zaczęło mi skakać ciśnienie i wystąpiła tachykardia . Po tygodniu zmagań to zostalo opanowane . Jednak nadal czuję się osabiona i mam zawroty głowy oraz występuje jakby drętwienie ciała . Czy lekarz może zlecić badanie krwi w kierunku ukąszenia ? Czy w/w objawy mogą być powikłaniem po tym zdarzeniu ?

Lek. Michał Lenard

Nie ma badań skierowanych konkretnie na ukąszenie osy. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zleci odpowiednie badania w celu znalezienia przyczyny Pani objawów oraz leczenia. Pozdrawiam!