Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy leki antydepresyjne mogą powodować zawroty głowy?

Witam. Od 8 miesięcy zażywam antydepresanty dokładnie lek z grupy SSRI Oroes 10 mg. Od samego początku leczenia borykam się z zwrotami głowy. Problem występuje codziennie. Czy to może być przyczyną? Za porady psychologów dziękuję, ponieważ na terapię również chodzę. Pozdrawiam
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!
Mogą czasem pojawić się zawroty głowy przy leczeniu antydepresyjnym jako objaw niepożądany, szczególnie w początkowej fazie leczenia lub przy zmianie dawkowania. Jeżeli utrzymują się objawy uboczne należy rozważyć zmianę dawkowania lub samego leku. Wachlarz leków przeciwdepresyjnych jest bardzo szeroki!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy