Czy leki na depresję w końcu zadziałają?

Biorę lek citabax, na depresję i lęki, najpierw przez miesiąc w dawce 10 mg, następnie w dawce 15 mg przez ok. 3 tygodnie i aktualnie 10 dni po 20mg. Na razie nie czuję jakiegoś pozytywnego działania leku, raczej skutki uboczne, mam drażliwość, nerwowość, niepokój, lęk.Brałam ten lek wcześniej ze dwa razy i zawsze uzyskiwałam poprawę, ostatni raz 4 lata temu. Z pewnością 20 mg biorę dosyć krótko, czy ten lek ma szansę kiedyś zadziałać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety bardzo często zdarza się, że leki antydepresyjne nie działają od razu. Zazwyczaj pierwsze efekty działania leków antydepresyjnych widoczne są po kilku tygodniach regularnego stosowania. Wcześniej mogą natomiast pojawiać się działania niepożądane, których nasilenie powinno zmniejszać się wraz z upływem czasu.

Skoro dawkę leku Citabax wynoszącą 20 mg przyjmuje Pani dopiero od 10 dni, to proszę obserwować swój organizm przez najbliższych kilka tygodni. Jeśli mimo stosowania leku nie nastąpi poprawa, to warto zwrócić się o pomoc do lekarza prowadzącego.

Charakterystykę leku Citabax znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/citabax-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.