Czy leki przeciwdepresyjne mogą spowodować choroby?

Przez dwa lata byłem leczony przez psychiatrę lekami przeciwdepresyjnymi ponieważ lekarz stwierdził u mnie depresję. Okazało się że moja depresja pochodzi od niedoczynności tarczycy a nie od problemów z neuroprzekaźnikami,małą ilością serotoniny. Moje pytanie brzmi czy jak brałem te leki przez prawie dwa lata bez potrzeby bo jak pisałem wcześniej przyczyną mojej depresji była niedoczynność tarczycy a nie problemy z neuroprzekaźnikami, to czy teraz w jakiś sposób jak te leki przeciwdepresyjne nie były potrzebne może dojść np powstania depresji albo zaburzeń lekowych ?. Istnieje taka możliwość że biorąc te leki niepotrzebnie dojdzie do choroby ?

WItam, niestety nie pisze Pan jakie leki Pan brał, ale z pewnością ma Pan w domu ulotki tych leków , na których jest napisane, jakie mogą
być niepożądane skutki. Poza tym jeżeli miał Pan depresję to miał Pan problemy z neurprzekaźnikami chyba, niezależnie od tego czym była wywołana, chyba że nie była to depresja tylko podobne objawy wywołane chorobą tarczycy. No a poza tym skąd się wzieła ta choroba tarczycy, pytał Pan lekarza ?
Pozdrawiam